ماشین لباسشویی صنعتی

اشتباهات رایجی که منجر به آسیب لباسشویی می‌شود

شماره تماس جهت سفارش : 16-02156510013

کارخانه و دفتر مرکزی : تهران، جاده قدیم تهران به قم،کهریزک ،بالاتر از بلوار حکیم زاده، خیابان شهدا مخابرات،نبش کوچه طاهر پلاک 89

استفاده نادرست از هر دستگاهی می‌تواند به آن آسیب برساند. لباسشویی نیز از این قاعده مستثنی نیست. علاوه بر رعایت نکات استفاده، دستگاه لباسشویی نیاز به اقدامات نگهداری دوره‌ای دارد. انجام این اقدامات باعث بهبود عملکرد دستگاه و به تأخیر افتادن زمان تعمیر آن خواهد شد. در این مقاله به بررسی اشتباهاتی که ممکن است به لباسشویی آسیب برسانند، می‌پردازیم. عدم انجام این موارد باعث افزایش طول عمر دستگاه شما خواهد شد.

1. بارگیری نامتوازن لباسشویی

به هیچ وجه بارهای نامتوازن که دستگاه قادر به بالانس آنها نیست را داخل لباسشویی نریزید. اگر دستگاه هوشمند باشد، دور تند نخواهد زد و آبگیری انجام نمی‌شود. اگر دستگاه قادر به تشخیص بار نامتوازن نباشد، دور تند خواهد زد ولی فنرها یا شاسی دستگاه به مرور زمان معیوب خواهند شد. همچنین، امکان آسیب دیدن منبع در محل‌های اتصال آن نیز وجود دارد. این کار باعث ایجاد تنش‌های غیرعادی به سبد، شفت و بلبرینگ‌ها می‌شود و مطمئناً تکرار آن باعث آسیب دیدن لباسشویی خواهد شد.

2. بارگیری بیش از حد سبد لباسشویی

هر دستگاه لباسشویی ظرفیت مشخصی برای شستشو دارد. بهتر است مقدار مجاز بارگیری کنید تا دستگاه توان شستشوی آن را داشته باشد و صدمه‌ای به سبد دستگاه وارد نشود. بصورت چشمی هم می‌توانید عمل کنید. مقداری داخل سبد بار بریزید که بالای سبد به حدی خالی باشد که بتوانید انتهای آن را ببینید. بار بیش از حد باعث تغییر حالت سبد و تحمیل فشار زیاد به الکتروموتور ماشین لباسشویی می‌شود. بارگیری بیش از حد البسه و فشرده بودن آنها داخل سبد یا درام دستگاه از شستشوی مناسب آنها نیز جلوگیری می‌کند. البسه و منسوجات باید داخل سبد در هنگام شستشو فضای کافی برای جابجایی داشته باشند. گردش چپ و راست سبد به قصد جابجایی البسه و شبیه‌سازی عمل چنگ زدن با دست می‌باشد. در صورت بارگیری بیش از حد، این امر ممکن نبوده و البسه تنها خیس می‌شوند. برای خروج آلودگی از پارچه نیاز به فضا هست تا بافت آن در حالت‌های مختلف با مواد شوینده تماس داشته باشد.

بارگیری بیش از حد سبد لباسشویی
بارگیری بیش از حد سبد لباسشویی

3. خالی نبودن جیب البسه

حتماً قبل از بارگیری البسه داخل لباسشویی جیب‌های آنها را چک کنید که چیزی داخل آنها باقی نمانده باشد. اشیای فلزی مثل سنجاق، سکه و غیره ممکن است به سبد و درام دستگاه صدمه وارد نماید. همچنین ممکن است با گیر کردن آنها عملکرد شیر تخلیه لباسشویی نیز مختل شود. این مورد در خصوص اکسسوری‌های لباس‌ها نیز وجود دارد. دکمه‌ها، زیپ‌ها، قلاب‌ها و سایر اکسسوری‌های فلزی ممکن است در حین شستشو به اجزای لباسشویی آسیب وارد نمایند. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است البسه دارای اکسسوری را قبل از شستشو در کیسه‌های مخصوص پارچه‌ای قرار دهید.

4. استفاده بیش از حد مواد شوینده

استفاده بیش از حد مواد شوینده در شستشوی البسه علاوه بر اینکه به تمیز شدن بهتر آنها کمکی نمی‌کند، مشکل‌ساز هم خواهد شد. ممکن است حتی بعد از آبگیری بین الیاف باقی بماند و به مرور باعث فرسوده شدن بافت پارچه‌ها شود. رسوب کردن و باقی ماندن مواد شوینده در مجاری و منبع دستگاه باعث ایجاد بوی بد می‌شود. همیشه با توجه به میزان توصیه شده در دفترچه راهنمای دستگاه و متناسب با جنس البسه و میزان کثیفی آنها از مواد شوینده استفاده نمایید.

استفاده بیش از حد مواد شوینده
استفاده بیش از حد مواد شوینده

5. عدم تمیز کردن ماشین لباسشویی

جرم و رسوب باقی‌مانده از مواد شوینده داخل قسمت‌های مختلف دستگاه باید هر چند وقت یکبار تمیز شوند. این کار باعث می‌شود عملکرد قسمت‌های مختلف دستگاه دچار مشکل نشود و آسیب نبیند. بنابراین، به صورت مرتب فیلترهای دستگاه، محفظه مواد شوینده و سایر قسمت‌های ماشین لباسشویی را تمیز کنید.

هنگام تمیز کردن دستگاه دقت نمایید آب به قسمت‌های برق‌دار دستگاه برخورد نکند.

عدم تمیز کردن ماشین لباسشویی
عدم تمیز کردن ماشین لباسشویی

با رعایت این نکات در زمان شستشو، می‌توانید کمک زیادی به عملکرد و طول عمر دستگاه خود کنید. به عنوان نکته آخر تأکید می‌شود هر دستگاهی علی‌رغم رعایت تمام نکات بیان شده، به مرور زمان نیاز به تعمیر دارد. لذا عدم توجه به این امر می‌تواند منجر به خرابی‌های جدی و هزینه‌های زیاد شود. از این رو، دستگاه خود را به صورت مرتب توسط یک تکنسین متخصص بررسی و تعمیر نمایید.

گروه صنعتی آریا

قدمت ديرينه فعاليت آغازين گروه صنعتي آريا به سال 1348 با مديريت و همت والا و زحمات بي دريغ مرحوم جناب آقاي علي طالبي زنوزي ، باز مي گردد، فعاليتهايي كه از آن زمان تا كنون به شكرانه ايزد منان و روند صعودي رضايمندي متقاضيان، سبب رشد آريا گشته است و هم اينك مفتخرانه يكي از بزرگترين توليدكنندگان دستگاههاي رختشويخانه هاي صنعتي در ايران محسوب مي گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوال یا مشکلی دارید میتوانید از پشتیبان ما در واتساپ بپرید کافیست کلیک کنید و به واتساپ پشتیبانی ما متصل شوید
سلام چطور میتونم کمکتون کنم؟